Haber

Rusya, Alman diplomatları sınır dışı ediyor ve diplomat sayısını sınırlıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Alman diplomatların sınır dışı edilmesine ve diplomat sayısının mütekabiliyet gereği önemli ölçüde sınırlandırılmasına karar verildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Almanya’nın bir kez daha Rus diplomatik misyonları çalışanlarının toplu sınır dışı edilmesine karar verdiği belirtildi.

Rus tarafı, Moskova’nın “diplomatik dahil Rusya-Almanya ilişkilerini her yönüyle açıkça yok etmeye devam eden Berlin’in bu eylemlerini şiddetle kınadığını” belirterek, “Berlin’in düşmanca eylemlerine tepki olarak Alman diplomatlar Rusya’dan sınır dışı edildi. karşılıklılık meselesi. bunu yapmaya karar verdi. terimi yer aldı.

Rusya’daki Alman diplomatik misyon çalışanlarının sayısının azamiye indirilmesine de karar verildiği paylaşılan açıklamada, bu kararın Almanya’nın Moskova Büyükelçisi Geza Andreas von Geyr’e ​​Moskova’da yapılan görüşmede iletildiği belirtildi. 5 Nisan’da Rusya Dışişleri Bakanlığı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharova ise Rus Zvezda televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Rusya’dan sınır dışı edilen Alman diplomat sayısının 20’nin üzerinde olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu