Haber

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’dan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Tam Destek

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, hapis cezasına çarptırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’a gitti.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK Başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı, seçme ve seçilme hakkının yasaklanmasına karar verildi. Kararın ardından Millet İttifakı liderleri, Türkiye’nin dört bir yanından siyasetçiler ve seçmenler İstanbul Saraçhane’de düzenlenen mitingde bir araya geldi. Yüz binlerce vatandaşın desteği için toplanan İmamoğlu, “Adalet!” sloganlar attı.

 

İBB Başkanı İmamoğlu’na destek için İstanbul’a giden siyasilerin ortasında Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay yer aldı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile birlikte mitinge katılan Başkan Atabay, diğer belediye başkanları, siyasiler, milletvekilleri ve parti liderleriyle bir araya geldi. İmamoğlu’na sosyal medyadan yayınladığı mesajla da destek veren Önder Atabay, “16 milyon insanın iradesine sahip çıkmak için İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Saraçhane’de yanındayız. Her şey güzel olacak!” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu